Promocje i oferty

OKLEINY MEBLOWE SAMOPRZYLEPNE ZAPRASZAMY UL. Milewskiego 20

Naklejanie foli samoprzylepnej
Okleiny okienne oraz okleiny meblowe

 

1.  Podstawowe narzędzia potrzebne do przyklejenia folii

- nożyczki lub nożyk do cięcia tapetnarzedzia do wyklejania folii

- długa  linijka lub taśma do mierzenia

- ołówek

- ściągaczka do wody – gumowa (kawałek twardej gumy zamocowany na rączce)

- suszarka do włosów lub opalarka

2.  Jak przygotować powierzchnię przed aplikacją folii

Powierzchnia powinna być pozbawiona nierówności, kurzu oraz pyłu. Dodatkowo należy ją starannie odtłuścić. W przypadku surowego drewna konieczne jest zagruntowanie podłoża odpowiednim preparatem (preparat uszczelniający / baza akrylowa) przed rozpoczęciem oklejania folią d-c-fix®.

3. Poprawne przygotowanie folii meblowej oraz okiennej

Korzystając z linijki oraz ołówka szkicujemy dany kształt oklejanej powierzchni mebla lub szyby, przygotowanie okleiny okiennej i meblowej na odwrocie laminatu , po czym docinamy okleinę nożyczkami.  Papier podkładowy każdej foliiposiada oznaczenia w postaci nadrukowanej siatki ułatwiającej jej odmierzanie i przycinanie. W celu lepszego dopasowania materiału klejącego zalecamy pozostawienie 4mm zapasu przy krawędziach, który odetniemy po zakończeniu aplikacji.

 

instrukcja naklejania oklein meblowych i okiennych

 

4. Zapobieganie pojawianiu się bąbelków powietrza podczas przyklejania foli

Nie należy odklejać od razu całego papierowego podkładu z foli meblowych oraz okiennych, zapobiganie bąbelkom powietrza  odsłaniamy tylko kawałek okleiny, który w tym momencie będziemy przyklejać. W przypadku nierównego naklejenia materiału ta technika umożliwia nam odklejenie i poprawienie danego fragmentu aplikacji.  Odsłonięty kawałek foli ostrożnie przyklejamy do podłoża, w pierwszej kolejności przyklejając narożniki, a następnie za pomocą ściągaczki do szyb  wyciskamy powietrze naciskając i ściągając od środka do krawędzi.

5. Folia została krzywo naklejona?

Delikatnie odklejamy okleinę i ponownie ją naklejamy ( w przypadku naklejenia na karton lub papier nie będzie możliwe ponowne przyklejenie laminatu). Po takiej operacji materiał osiągnie swoją pełną przyczepność dopiero po upływie kilku godzin od wykonania takiej operacji.

6. Jak usunąć bąbelki powstałe w trakcie aplikacji?

Nakłuwamy powierzchnię bąbelka igłą i wyciskamy powietrze.

7. Naklejanie okleiny  na okrągłe oraz  obłe powierzchnie

W celu uzyskania odpowiedniego kształtu  możemy podgrzać klejony kawałek laminatu suszarką naklejanie na zaokraglone i obłe powierzchnie do włosów lub opalarka (ustawioną na najmniejszą moc grzania), po czym naciągamy okleinę na dany fragment oklejanego podłoża, ostatecznie silnie dociskając, aby odpowiednio mocno folia przykleiła sie do danego elementu.

UWAGA! Uważaj aby nie przegrzać foli (jest odporna na temperaturę do max 80 stopni Celsjusza)!

8.  Odklejające się krawędzie folii

Jeżeli wystąpi taka sytuacja możemy użyć kleju typu SUPER-GLUE ( który jest odporny na substancje rozmiękczające lub tłuszcz). Można również  wyprasować krawędzie za pomocą żelazka (ustawionego na najmniejszą moc grzania – aby nie uszkodzić foli), przy czym prasujemy krawędzie jednocześnie ochraniając je kawałkiem papieru .

9. Stosowanie oklein meblowych oraz okiennych na zewnątrz

W zależności od panujących warunków pogodowych takich jak np. deszcz, słońce, mgła itd. okleiny zachowują swój kształt oraz kolory od 1 roku do maksymalnie 3 lat od aplikacji. Po upływie tego czasu powierzchnia laminatu  może stracić barwę oraz swoją elastyczność.

10. Czy okleina  przyklejona na szklaną powierzchnię ochroni nas przed odłamkami po stłuczeniu szkła?

Tak! Folie mają tą zaletę, że są odporne na rozdzieranie w takich przypadkach i utrzymują kawałki stłuczonego szkła na swojej powierzchni, w związku z tym zmniejszamy ryzyko skaleczenia się.  Zewnętrzna strona okleiny została pokryta specjalną powłoką, której zadaniem jest ochrona przed zarysowaniami.  Dodatkową zaletą oklein okiennych firmy   jest właściwość pochłaniania do 99% promieni UV.

11.  Odporność temperaturowa folii

Przy krótkim oddziaływaniu okleina może wytrzymać nawet temperaturę do 80 stopni Celsjusza. Przy długotrwałym działaniu podawany jest zakres temperaturowy w granicach od -10 do +50 stopni Celsjusza.

12. Stosowanie oklein w pomieszczeniach narażonych wilgoć? 

Producent nie wyklucza stosowania i wytrzymałości w takich warunkach. Jednakże bardzo istotne jest w takim przypadku aby oklejana powierzchnia była sucha i dokładnie oczyszczona z zabrudzeń. Po naklejeniu należy zabezpieczyć krawędzie narażone na działanie wody np. za pomocą silikonu sanitarnego lub innego środka uszczelniającego

13.  Usuwanie starej folii oraz warstwy klejącej

Proces ten rozpoczynamy od odklejania krawędzi okleiny, można użyć do tego suszarkę do włosów lub opalarkę ustawioną na najniższą temperaturę co ułatwi nam cała czynność.  Pozostałości warstwy klejącej możemy usunąć za pomocą rozpuszczalnika na bazie alkoholu.

14. Czyszczenie i pielęgnacja powierzchni oklein meblowych oraz okiennych

Do tego celu najlepiej będzie użyć ciepłej wody z płynem do naczyń, po czym wycieramy powierzchnię  do sucha za pomocą miękkiej szmatki.